m menu image m home m cart

Boris Continuum Unit: Image Restoration, ESD download

7175,21Kč bez DPH
8682,00Kč s DPH

Vyberte prosím:Množství:Detaily

 • Kód: BCUImageRes
 • Skladem:  Položka je na skladě a může být okamžitě expedována
 • Výrobce: Boris FX

Popis

BCC Image Restoration Unit

Stabilizujte roztřesený obraz, naneste digitální make-up, odstraňte poblikávání, snižte šum, opravte vadné pixely, zbavte se objektů v popředí, konvertujte SD do HD

Boris Continuum Image Restoration Unit nabízí výkonné filtry pro vyhlazení a změkčení obrazových klipů, odstranění poblikávání obrazu, opravu špatných pixlů a nápravu kostrbatých či kostičkovaných okrajů ve videu. BCC Smooth Tone je nástroj k "nanášení" digitálního makeupu, který zakryje nedokonalosti pleti nebo napraví nedostatečný makeup aktérů ve vašem videu a zároveò zachová ostrost a detaily celého obrazu. Pomocí filtrů BCC Flicker Fixer, BCC Pixel Fixer a BCC DV Fixer můžete opravit poblikávání obrazu a potíže s automatikou objektivu, odstranit poškozené pixely nebo stopy prachu a nečistot a eliminovat kostrbaté hrany a artefakty komprese u DV záznamu. BCC Motion Key je špičkovým nástrojem pro čisté odstranění pohybujících se objektů ze statických video záběrů. Pomocí BCC UpRez můžete převádět SD video na HD, HD na 2K, nebo dokonce 2K na 4K při zachování integrity obrazu. BCC Noise Reduction vyhlazuje obrazový šum z kamerových záběrů bez ztráty detailů obrazu. BCC Wire Remover pomáhá z videa odstranit dráty, které se připletly do záběru.

Opravdu užitečné post-produkční nástroje, které uživí každý tvůrce videa a filmu!

Hlavní výhody Continuum Image Restoration Unit:

 • Broadcast Safe: Okamžitá kontrola broadcast safe standardů
 • Integrovaný, filmovým Oskarem oceněný systém Mocha pro maskování a planar tracking
 • Beauty Studio: filtr vše-v-jednom pro digitální make-up
 • PixelFixer nahradí mrtvé pixely
 • Reframer změní vertikální video do horizontálního rozlišení
 • Remover: nástroj pro klonování pixelů s volbou automatického vyplnění
 • Flicker Fixer: nástroj pro odstranění poblikávání obrazu, který aplikujete metodou "přetáhni a pusť"
 • Lens Correction normalizuje (koriguje) širokoúhlou čočku
 • Magic Sharp s vícestupňovým zostřením obrazu
 • UpRez: konvertor do vyššího rozlišení obrazu s integrovanými nástroji pro post processing
 • Jedna licence pro všechny podporované hostitele na témže počítači

Samostatně prodejný plugin Image Restoration obsahuje BCC filtry:

 • Beauty Studio
 • Broadcast Safe
 • Dropout Fixer
 • Dust and Scratches
 • DV Fixer
 • Flicker Fixer
 • Lens Correction
 • Magic Sharp
 • Motion Key
 • Noise Reduction
 • Optical Stabilizer
 • Pixel Fixer
 • Reframer
 • Remover
 • Uprez
 • Wire Remover

Podporované hostitelské aplikace pro plugin Image Restoration Unit:

 • Adobe After Effects CS5.5-CC 2018 (64-bit) pro Mac i Win
 • Adobe Premiere Pro CS5.5-CC 2018 (64-bit) pro Mac i Win
 • Avid Media Composerverze 6.5 a novější (64-bit) pro Mac i Win
 • Blackmagic DaVinci Resolve 12.5 a novější (64-bit) pro Mac i Win
 • Magix (Sony) VEGAS Pro verze 14 a novější (64-bit)
 • The Foundry's Nuke: Nuke 9 a novější
 • Apple FCP X & Motion 5

Plugin Image Restoration lze koupit takto samostatně nebo v balíku Boris Continuum Complete, jehož je součástí.

Flicker Fixer - odstranění a oprava poblikávání obrazu

Zachraòte poblikávající video záznam pomocí tohoto výkonného a chytrého nástroje k restaurování obrazu. Engine Flicker Fixer pracuje s moderní intra-frame analýzou a s časovým vyhlazováním poblikávání obrazu. Opravte video znehodnocené poblikávajícím zdrojem světla nebo nerovnoměrnou expozicí závěrky. Jednou vám tento filtr zachrání projekt! Více informací o filtru BCC Flicker Fixer (PDF).

Optical Stabilizer - optická stabilizace roztřeseného záznamu

Filtr Optical Stabilizer využívá technologii optického toku k analýze roztřeseného záběru a poté upravuje polohu stopy, aby tuto vadu vykompenzoval. Na rozdíl od mnoha jiných stabilizačních nástrojů, Optical Stabilizer nevyžaduje, aby uživatel nastavoval sledovací body; proto je možné stabilizovat i obraz, ve kterém jsou sledovací data nespolehlivá. Také je možné stabilizovat pouze část stopy a opravit jen izolované či občasné nárazy kamery.

Ukázka výsledku po aplikaci optické stabilizace obrazu. Roztřesený původní obraz vpravo byl stabilizován pluginem BCC Optical Stabilizer od Boris FX:

Smooth Tone - jemný pleťový odstín

Pomocí BCC Smooth Tone uděláte aktérům vašeho videa / filmu elektronický neboli digitální makeup. Tento filtr vyhlazuje nebo změkčuje obraz avšak zachovává důležité detaily v kontrastních partiích. S nástupem technologie HD se často stává, že výsledný obraz je "až příliš ostrý". To znamená, že určité partie obrazu, jako např. póry na pleti, se stávají příliš nápadnými. Filtr Smooth Tone používá složitý vyhlazovací algoritmus právě na tyto partie obrazu, ale zároveò nijak neovlivòuje extrémně odražené světlo nebo dopadající světlo. Výsledkem jsou jemnější (přirozenější) pleové tóny při zachování důležitých kontrastních detailů. Více informací o filtru BCC Smooth Tone (PDF).

Pixel Fixer - oprava pixlů

BCC Pixel Fixer opravuje pixely v obraze, které vznikly v důsledku přítomnosti prachu na objektivu kamery nebo na senzoru. Digitální video a digi fotografie umožnily okamžitý přístup ke zdrojovému materiálu, což s sebou nese i některé nevýhody v porovnání s klasickým filmovým materiálem. Jeden z obvyklých problémů / nevýhod je dán obrazovým čidlem kamery. Někdy pixely na snímači přestanou pracovat - a výsledkem jsou "špatné" pixely v obraze. Již není potřeba odstranit nebo zamaskovat špatný pixel v každém snímku klonováním obrazu, protože filtr BCC Pixel Filter tento proces automatizuje. Jednoduše umístěte střed jednoho ze zdrojových bodů tohoto filtru nad špatným pixelem a ten pak bude odstraněn z každého snímku daného klipu. Tento rychle renderovací filtr obsahuje zdrojové body k odstranění až 10-ti "špatných" pixelů při každé jednotlivé aplikaci filtru. Více informací o filtru BCC Pixel Fixer (PDF).

DV Fixer - oprava DV záznamu

BCC DV Fixer je určen ke změkčení nebo odstranění kostrbatých artefaktů na diagonálách (aka jaggies) z obrazového klipu a zároveò zabraòuje tomu, aby byly změkčeny jiné oblasti obrazu. Filtr používá patentované algoritmy k detekování viditelných "kostičkovaných" diagonálních hran, které se typicky vyskytují v DV video klipech, a poté zpracovává pouze pixely podél těchto hran, čímž dosáhne hladkého výsledku bez nežádoucích artefaktů. Tento filtr je snadno použitelný a obsahuje režimy náhledu na obrazovce, které jsou přístupné přes pohodlné pop-up menu v rámci uživatelského rozhraní tohoto filtru; zmíněná funkce dovoluje doladit nalezené zoubkované okraje ještě předtím než bude obraz zpracován. Více informací o filtru BCC DV Fixer (PDF).

UpRez - chytrá konverze SD záznamu na HD rozlišení

Dostaòte maximum z vašich natočených SD videí a používaných SD kamer! UpRez filtr konvertuje SD záznam do HD formátů s vysokým rozlišením. Sofistikované techniky samplování obrazu a detekování okrajů v pluginu UpRez dávají takové výsledky, kterých nelze dosáhnout nástroji pro zvětšení obrazu ve vaší hostitelské aplikaci. Každý klip je jiný, ve smyslu kvality obrazu i obsahu klipu, takže pouhé zvětšení obrazu nebere v úvahu variace světla, šumu a zrnitosti. UpRez filtr přečte média klip a analyzuje jak velikost klipu, tak i všechny ty drobné rozdíly. Poté UpRez, s využitím svého sofistikovaného algoritmu zpracování obrazu, transformuje, vyhladí a doostří klip do požadovaného HD rozlišení.

Zvětšení obrazu operací transform scale nebo filtrem Uprez od Boris FX - srovnání kvality výsledků

Motion Key - odstraní pohybující se objekty z popření bez složitých masek a klonování

Motion Key umí v klipu izolovat a odstranit pohybující se objekty v popředí bez nutnosti vytvářet složité masky a bez klonování. Asi už se vám stalo, že se vám v záběru objevil nechtěný nebo nečekaný objekt. Najednou projede auto, omylem někdo strčí ruku před objektiv apod. A natočit to znovu je buď nákladné nebo nemožné. Strávili byste hodiny nad úmornou rotoskopií snímek po snímku, abyste se toho zatraceného elementu zbavili... nebýt filtru Motion Key! Když se ten objekt pohybuje ve vztahu ke scéně, budete mít práci hotovou během minut, nikoli dnů. Motion Key pracuje s technologií optického toku, která používá intra-frame data k čistému odstranění jakéhokoli pohybujícího se objektu.

Video návody pro Image Restoration Unit

Všechny video návody níže lze aplikovat i na jiné střižny, než jaké jsou použity v tom kterém návodu, protože princip práce s BCC filtry je vždy stejný nebo obdobný.


Základy práce s pluginem Image Restoration


Jak nanést digitální makeup a Jak odstranit nežádoucí šum - návod pro Vegas Pro

Záchrana video záběrů v Sony Vegas Pro s nástroji pro restaurování obrazu z kolekce BCC

Počeštili jsme pro vás video návod, ve kterém John Rofrano z Boris TV ukazuje, jak zachránit jinak nepoužitelné video záběry s využitím 2 nástrojů pro restaurování obrazu - BCC Smooth Tone a BCC Noise Reduction - z kolekce Boris Continuum Complete. BCC Smooth Tone vyhlazuje či změkčuje obraz, avšak zároveò zachovává důležité detaily v kontrastních oblastech klipu. BCC Noise Reduction odstraòuje nežádoucí video šum z obrazového klipu. John použil oba tyto nástroje přímo ve střižně Vegas Pro.

Filtry pro vylepšení a opravu obrazu, které jsou v tomto video tutoriálu použity, jsou součástí balíků Boris Continuum Complete, Boris RED a Boris FX, obsaženy jsou také v samostatném pluginu Image Restoration.


Jak používat Optický stabilizátor od Boris FX - návody pro After Effects a Premiere Pro


Jak opravit typické vady DV záznamu - návod pro After Effects

Video návod: Jak opravit DV záznam


Jak používat Motion Key - video tutoriál pro Final Cut Pro


Doporučujeme používat nejaktuálnější ovladače grafické karty, které vaše hostitelská aplikace podporuje.

Vaše grafická karta musí mít minimálně 1 GB RAM grafické paměti, avšak doporučeno je alespoň 2 GB RAM.

O výrobci

Firma Boris FX založená roku 1995 je předním vývojářem VFX, kompozičních, titulkovacích a workflow nástrojů pro broadcast, post-produkci a filmové profesionály. Produkty od Boris FX slouží již více než milionu tvůrců po celém světě, mezi zákazníky patří internetové i broadcast televize jako BBC, CBS, Discovery, ESPN či Turner, post-produkční společnosti jako The Ant Farm, Digital Kitchen nebo Troika Design Group, a také vzdělávací a vládní instituce jako Video Symphony, Columbia College, the U.S. Army a the U.S. Air Force. Úspěch firmy spočívá v její schopnosti vhodně integrovat a pozvednout technologie skrze silné partnerství s předními vývojářskými firmami v oboru video editačního software a hardware jakými jsou Adobe, Apple, Avid, Corel, Grass Valley, Nexidia, Sony a MAGIX.

Tento software je v angličtině.

DOPRAVA ZDARMA
ESD (Electronic Sales Distribution) označuje elektronické licence.
Jsou dodávané v elektronické podobě prostřednictvím souboru ke stažení.
Dodávka neobsahuje žádné datové nosiče ani materiály v papírové podobě ani v jiném balení.
U některých produktů vystavujeme licenční certifikát.


Zobrazit další Boris Continuum Unity

Zobrazit celou kolekci Boris Continuum Complete

Další pluginy a pomůcky pro Adobe

Další pluginy a pomůcky pro Final Cut

Další pluginy a pomůcky pro Sony Vegas
Tento produkt byl přidán dne 28.02.2013.

Zeptat se na produkt Boris Continuum Unit: Image Restoration, ESD download


  Žádné otázky a odpovědi nebyly zatím k tomuto produktu řešeny.